©  Domov ©  Hľadanie ©  Registrovať ©  Reklama ©  BanList ©  Kontakt ©    

Super obchod s darcekmi a zabavnymi produktmi
Máme 735276 Používateľov a 527593 Príspevkov

27 Nov 2014, 22:38
Reklama : 1 | 0
darceky pre muza darceky pre zenu darceky pre deti

Ako inštalovať systém z USB klúča - bootovacie USB

• Strana:
  • 1
Ako inštalovať systém z USB klúča - bootovacie USB  (Prečítané 33918 krát)
Autor Príspevok

*

Cucaj Rank : n/a
karma +15/-0
Príspevkov : 21
Referal body : 0
SMS Body : 10

Zobraziť profil

| 09 Nov 2009, 21:59

USB – BOTOVACIE  návod

Windows Vista & Windows 7
Najprv sa pozrieme ako je to s inštaláciou systému Windows Vista a 7, keďže je to jednoduchšie.
Na začiatok musím upozorniť, že tento spôsob funguje korektne iba v prostredí systému Vista alebo 7, na XP sa niektoré kroky nedajú urobiť. Vtedy poslúži virtuálny stroj, na ktorom si musíte nainštalovať Windows Vista alebo 7 a sprístupniť v ňom USB klúč (napr. v softwari VMware stačí po inštalácii systému nainštalovať z ponuky programu VMware Tools).

Presuňme sa k samotnému procesu prípravy inštalačného USB disku.
1. Pripojíme USB klúč, prípadne vložíme pamäťovú kartu do PC.
2. Ak sú na klúči nejaké dôležité údaje, zazálohujeme ich, pretože v priebehu procesu o ne prídeme.
3. Z ponuky Štart spustíme príkazový riadok (ako administrátor), resp. vyvoláme ho kláves. skratkou Win+R -> cmd.

4. Zadáme príkaz diskpart, po chvíľke sa nám objaví nasledujúce:

5. Zadáme príkaz list disk, zobrazia sa nám všetky disky pripojené k PC, vrátane USB kľúčov (tento krok je pri XP iný – tam sa nezobrazia USB zariadenia a teda nemôžeme pokračovať ďalej).

6. Z ponuky vyberieme číslo disku, ktorý potrebujeme a zadáme príkaz select disk # (# - číslo USB disku).

7. Teraz už pracujeme výhradne so zvoleným USB diskom.
8. Zadáme príkaz clean.  

9. Vytvoríme partíciu zadaním create partition primary.

10. Nastavíme ju ako aktívnu príkazom active.

11. A sformátujeme na potrebný typ – format fs=fat32 quick (quick je parameter pre rýchle formátovanie, aby ste nečakali večnosť kým sa disk naformátuje).

12. S diskpart-om sme skončili takže zadáme exit na ukončenie diskpart a znova exit na zavretie príkazového riadka.

13. Teraz cez prieskumníka alebo Total Commander a pod. prekopírujeme všetky súbory z obrazu inštalačného disku Windows na USB klúč.

14. Samozrejme pred inštaláciou zazálohujeme potrebné súbory, reštartujeme PC so zasunutým USB kľúčom a necháme z neho nabootovať inštaláciu systému. Tá potom pokračuje úplne rovnako ako keby ste inštalovali klasicky z CD/DVD.
Po skončení inštalácie samozrejme môžete USB klúč znova naformátovať (už klasicky cez formátovanie vo Windows) a používať ďalej, stále bude fungovať ako doteraz.

Windows XP
Teraz sa vrhneme na prípravu inštalačky Windows XP z USB kľúča.
Opäť musím dodať, že tento spôsob funguje iba na Windows XP, takže ak používate Vistu alebo 7, je potrebné tento proces spustiť cez virtuálny PC s podporou USB zariadení (opäť doporučujem vyššie spomínaný VMware).

Pripravte si USB klúč (doporučujem minimálne 1GB), inštalačné CD Windows XP a stiahnite nasledujúci balík (510kB, obsahuje USB_PREP8, PeToUSB a Bootsect), ktorý je nevyhnutný pre vytvorenie bootovacieho USB kľúča.
Kód:
Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registujte sa alebo sa  prihláste
Registraciou ziskate zadarmo pristup k odkazom na rapidshare, upnito, hellshare a desiatky dalsim.
1. Vložte inštalačné CD do mechaniky (prípadne pripojte image súbor) a do USB zapojte klúč. V rozbalenej zložke spustite súbor usb_prep8.cmd a zobrazí sa Vám nasledujúce okno:

2. Stlačte teda klávesu pre pokračovanie a spustí sa vám PeToUSB. Zaškrtnite možnosť USB Removable, ďalej skontrolujte správnosť vybranej jednotky s USB kľúčom, zaškrtnite Enable Disk Format, Quick Format a Enable LBA (FAT16X). Potom stlačte Start a potvrďte formátovanie.

3. Po dokončení formátovania neukončujte program, ale prepnite sa do pôvodného adresára a v príkazovom riadku zadajte “bootsect.exe /nt52 E:” kde E: je písmeno USB kľúča.

Tento krok vytvorí bootovatelný sektor na klúči a sa z neho dať bootovať. Akonáhle uvidíte hlášku “Bootcode was successfully updated on all targeted volumes.“, všetko je hotové a môžete zavrieť okno s bootsect (ale nezatvárajte pôvodné okno príkazového riadka!!).

4. V okne s PeToUSB stlačte Close a prepnite sa do okna s USB_prep8:

Tu sa zobrazí niekoľko možností:
0. Vybrať typ USB kľúča - aktuálne USB-Stick
1. Vybrať cestu k inštalačnému CD Windows XP - aktuálne nič
2. Zmeniť virtuálnu jednotku pre prípravu inštalácie - aktuálne T
3. Zmeniť písmeno USB kľúča - aktuálne nič
Ostatné možnosti nebudete potrebovať a preto ich nebudem popisovať.

5. Začnite stlačením klávesy 1 a kliknite enter.
Vyberte mechaniku, v ktorej je inštalačné CD s Windows XP a potvrďte OK.

6. Pokračujte voľbou 3 a zadajte písmeno jednotky, kde je USB klúč (napríklad E) a potvrďte Enterom.

7. Teraz je všetko pripravené a môžeme voľbou 4 spustiť vytvorenie inštalácie Windows XP na USB klúči.
Skript najprv bude chcieť naformátovať virtuálnu jednotku, ktorá je nutná k príprave image, takže potvrďte klávesou A.

8. Keď bude formátovanie dokončené, začnú sa automaticky kopírovať dáta do virtuálnej jednotky.

9. Keď sa všetko skopíruje, skript sa opýta, či chcete dáta preniesť na USB klúč. Kvôli tomu to všetko robíte, takže kliknite na Yes.

10. Po dokončení prenosu sa skript spýta “Would like to USB drive to be preferred boot drive” čo nastaví USB klúč na bootovanie, takže znova kliknite na Yes.

11. V ďalšom okne potvrdíme odpojenie virtuálnej jednotky a ľubovoľnou klávesou ukončíme program.

Týmto je úspešne dokončená príprava a máme funkčný bootovatelný USB klúč s inštalačkou Windows XP.
Znova platí že po sformátovaní USB kľúča máte rovnako funkčný klúč ako predtým, žiadna z týchto zmien nie je trvalá.

EDIT :Našla som tento návod na nete . W7 som nabotovala s XP nemám skúsenosť.
Posledná zmena: 04 Apr 2010, 20:39 od biskap

Pošli priateľom na FaceBooku
Linka:  

*

karma +0/-0
Príspevkov : 0
SMS Body : 0

Zobraziť profil

| 09 Feb 2010, 22:38

Velmi pekne dakujem za tento navod, konecne mi nieco fungovalo po 2 dnoch googlovania a skusania roznych "zarucenych a jednoduchych" softov

Linka:  

*

karma +0/-2
Príspevkov : 3

Zobraziť profil

| 13 Jl 2010, 15:41

Vdaka veľmi mi to pomohlo

Linka:  

*

karma +1/-1
Príspevkov : 2

Zobraziť profil

| 13 Jl 2010, 21:11

kedze este nemozem davat karmu, tak podakujem aspon takto. sice som tento navod uz nasiel inde ale tu je to pekne prehladne a dobre napisane Mrknutie dakujem a len tak dalej

S cim mozem , pomozem Mrknutie
Súhlasim s akymkolvek sirenim mojich uploadov.

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 24 Nov 2010, 16:41

Neviem preco ale mne to nejde.
Citácia
3. Po dokončení formátovania neukončujte program, ale prepnite sa do pôvodného adresára a v príkazovom riadku zadajte “bootsect.exe /nt52 E:” kde E: je písmeno USB kľúča.
mi vypise  ze nenaslo cestu Hnev Plač Šok

Linka:  

*

karma +0/-1

Zobraziť profil

| 08 Aug 2011, 00:42

Ja to neako nemam kde napísať?Čo???Čo???

Neviem preco ale mne to nejde.  mi vypise  ze nenaslo cestu Hnev Plač Šok

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 05 Nov 2011, 20:13

Win XP. Ten príkazový riadok je (štart-spustiť-cmd) a tam trema manuálne nájsť cestu ako v ms-dose, príkazmi ako (cd plocha\  a cesta k adresáru). Doporučujem stiahnuť si Total  Commander a tam to je jednoduchšie, len nájdete ten adresár, z ktorého sa spúšťalo (USB_PREP8) a rovno v TC spustiť z príkazov príkazový riadok. Čo sa týka samotnej inštalácie, narazil som na pár problémov s XP-čkom. Mal som 1GB kľuč. Postup je vo  všetkých bodoch dobrý a presný. Problém nastal pri inštalovaní. Na USB som našiel dva adresáre, končiace na BT a LS. BT bol takmer prázdny, čo v LS sa nachádzala celá inštalácia v složke i386. A tu nastal problém. Pri nabootovaní a vybratí treba vybrať ako prvú možnosť druhú voľbu (TXT), čo spôsobý načítanie klasickej inštalácie WinXP, no vyskočila hláška, že chýbajú súbory, nedajú sa otvoriť.  Urobil som len to, že som na tom boot kľúči skopíroval celý obsah adresára (i386) z adresára LS do BT. Aby som to upresnil, obsah adresára, nie adresár i386, a spustil som opäť bootovanie na eee PC z kľúča. Všetko prebehlo v poriadku, a vyskočila očakávaná obrazovka diskov, kam to chcem nainštalovať. Druhý problém nastal, keď som chcel vytvoriť partíciu, na ktorú mi stále hádzalo písmeno D: a nie C: ako to je zvykom. Takže som si vytvoril bootovacie USB a v dose cez FDISK som vytvoril partíciu  C:. Opäť som spustil bootovanie z usb, vybral druhú možnosť TXT a mohol som pokojne pokračovať v inštalácii. Ale pozor na postup, sú dokopy tri bootovania z USB.
PRVÉ: Vyberieme druhú možnosť TXT, aby sme vybrali disk a spustili kopírovanie potrebných súborov a nasledné reštartovanie na konci.
DRUHÉ: Druhé bootovanie je taktiež z usb, takže pekne po reštarte stláčať ESC a opäť vybrať USB FLASH  a po nabootovaní už vyberáme prvú možnosť (GUI), čím spustíme už inštaláciu a známu modrú inštalačnú obrazovku s postupom. Po dokončení sa to opäť reštartuje.
TRETIE: ...a to je tretí a posledný reštart. Znova ESC a boot z USB FLASH a prvá možnosť (GUI), čím dokončíme inštaláciu a posledné nastavenia pracovnej plochy.
To je moja skúsenosť, úspešnej inštalácie. Éšte jedna malá rada, keďže sa jedná o SSD zhruba 3GB(C:), doporučujem Windows XP orezať programom nLITE, voľne dostupný na webe v SK jazyku. Pomôže odobrať z WIN všetko, čo tam nepotrebujete, alebo ste sa rozhodli nepotrebovať vrátane nastavení, vloženia kľúča atď., s vytvorením ISO súboru alebo adresára. Veľmi užitočné. Tak hodne zdaru Úsmev
Ak niečomu nie je rozumieť, kľudne sa pýtajte

Linka:  

*

Cucaj Rank : 192
karma +115/-0
Príspevkov : 143
SMS Body : 80

Zobraziť profil

| 02 Jan 2012, 17:32

thx.karma++

Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste

Linka:  

*

karma +0/-3
Príspevkov : 1

Zobraziť profil

| 07 Jan 2012, 14:05

thx.karma++
ja to mu fakt nechapem...napise mi ze neplatnu cestu..pomozte mi k  tomu 3bodu

Linka:  

*

karma +0/-2

Zobraziť profil

| 17 Okt 2012, 17:55

ide to použiť aj keď som formatoval hdd a bootujem usb priamo pri štarte pc Čo???

Linka:  

*

karma +1/-0

Zobraziť profil

| 11 Dec 2012, 19:41

Neviete prečo mi vyhodilo toto, že: Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste

Linka:  
  • Strana:
  • 1

Ako inštalovať systém z USB klúča - bootovacie USB

V sekcii najdete linky na rapidshare, upnito, hellshare zadarmo

Skočiť na:  
Téma od Na vrch

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 27 otázok.
Cucaj.sk© | Poháňané SMF 1.1.11.
© 2005-2009, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autor stránky neberie žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi. Nepoužívajte
tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkoľvek materiálov, ku ktorým nemáte
legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednosť
Autor stránky odmieta akúkoľvek zodpovednosť za prípadne porušovanie zákonov.
Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.