©  Domov ©  Hľadanie ©  Registrovať ©  Reklama ©  BanList ©  Kontakt ©    

Máme 777196 Používateľov a 558102 Príspevkov

19 Nov 2017, 03:54 am
Reklama : 1 | 0
Stieracia mapa Slovenska XL - Darček na Vianoce srand(); $reklama = rand (5,7); srand();

PC do 750e

• Strana:
  • 1
PC do 750e  (Prečítané 3613 krát)
Autor Príspevok

*

Cucaj Rank : n/a
karma +0/-0
Príspevkov : 0
Referal body : 0
SMS Body : 0

Zobraziť profil

| 17 Jún 2016, 12:40 pm

Ahoj,

Skladam si nejaký počítač na všemožné využitie, primárne snáď na hry. Rozumej - aby sa na tom dali pohodlne hrať sudobe hry (30-40 fps) s nejakou perspektívou do budúcna.

Moja predstava:

Cpu: i5 6400
Gpu: gtx 960 4gb
Ram: poradíte?
Hdd: nekupujem, mám
Doska: poradíte? Chcem matx formát
Bedna: cooler master haf

Bedna - tu celkom váham, pretože nie som si istý dvd mechanikou. Existuje nejaká matx bedna, do ktorej je možné vopchať mechaniku? A kľudne ak máte nejakú dobrú lacnejšiu bednu, rád si nechám poradiť.

Ramky - oplatia sa tie ddr4? K čomu to je dobre? Brat tie?

Pošli priateľom na FaceBooku
Linka:  

*

karma +0/-0
Príspevkov : 1

Zobraziť profil

| 21 Jún 2016, 00:34 am

Ahoj,

processor by som určite nahradil i5-6500 alebo i5-6600
GPU počkaj do konca mesiaca a kúp si AMD Radeon RX 480 za cca 200€
RAM podľa dosky DDR3 alebo DDR4, viacmenej máš jedno aké budeš mať, podrobnosti nájdeš na google, DDR4 napr. Kingston 16GB KIT DDR4 SDRAM 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series  - 61€
MB napr - MSI B150M PRO-VDH - 70€ alebo ASUS B150M-A - 79€

cooler master haf mi našlo iba ATX zbytočne drahé verzie. Vybral by som si napr. Cooler Master Elite 342 USB 3.0  alebo lacnejšia Zalman T3.

Už pomaly spím a neviem, čo hľadám a čo čítam. Niekto skúsenejší by ti určite navrhol lepšiu zostavu, ale s tým, čo som ti napísal nič nepokazíš.

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 21 Jún 2016, 14:08 pm

Díky za tip  Úsmev

Trochu som ešte rozmýšľal a ešte som si to usporiadal v hlave. Chcem čo najviac portable bedňu. Takže sorry a ešte raz.

-Chcem mini ITX formát, do oka mi padla case Cooler Master Elite 130.
-Akú do toho mini ITX dosku?
-Prečo by si šiel do tých druhých CPU? Ak tam nie je fakt nejaký mega rozdiel, tak o nejaké maximálne tlačenie výkonu mi nejde. Nechcem, aby sa to predražilo. Chcem sa vojsť do tých 650-700e, 750e je absolútny strop.
-Takisto GPU, ak tá radeonka nebude nejak strašne o moc výkonnejšia, radšej by som bral túto.

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 21 Jún 2016, 21:53 pm

medzi i5-6400 a i5-6500 je rozdiel nejakých 10€ a rozdiel 500MHz je celkom fajn.
Celkom pekná skrinka, nie je zlá, ak sa ti páči, tak v pohode, len som čítal recenzie, že vstavaný vetrák je trochu hlučný(dá sa vymeniť)
mITX sú celkom drahé dosky, keďže nebudeš taktovať tak na dosky s čipsetom Z170 ani nepozeraj.
Najlacnejšia, čo som našiel od overeného výrobcu je Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste (ASROCK H110-ITX)
Prípadne niečo lepšie so vstavanou wi-fi + bluetooth a USB typu C, Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste - (GIGABYTE GA-B150N Phoenix-WIFI), ak preferuješ od msi, tak MSI B150 GAMING PRE AC - Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste takisto s wi-fi a bluetooth, čo sa určite hodí.
ramky môžu byť, čo som napísal vyššie.
Tá radeonka je resp. bude podstatne výkonnejšia za rovnakú cenu.
Ak by som to zhrnul, tak cena by bola 623€ s MSI doskou, ram spomenutými vyššie, i5-6500, Radeon RX 480 4GB, bez HDD a zdroja. s tou CM Elite 130 skrinkou. Stock chladič by mal zvládnuť uchladiť CPU bez problémov.

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 22 Jún 2016, 09:58 am

Aha, fajn, takže by som zobral tú 6500ku.

Dosky som mal vždy od MSI, tak zoberem aj teraz pravdepodobne tú.

S tými grafikami si mi kus zamotal hlavu, chcel som len tú 960ku, ale ak je tak, ako vravíš, budem ešte veľa rozmýšľať. Alebo teda... už asi potom ani nemám o čom.

Čo sú vlastne zač tie SDRAM? Ja som si to doteraz vôbec nevšimol, pozeral som, aby boli len kompatibilné DDR3/DDR4.

Zdroj budem kupovať tiež, ale ten predpokladám, je asi skoro jedno aký. Môže byť Corsair? 500ka asi bude stačiť, však?

Ešte sa ťa spýtam na ten HDD, ktorý mám - neviem, či to je SATA dvojka alebo trojka a tá MB má len trojkový input. Pôjde to, ak je HDD náhodou dvojka? Sorry, neviem, ako to rozlíšiť.

i5-6500 - 215
gtx 960/ rx480 - 220
msi b150 - 100
ram - 60
Corsair CX500M - 70
CM Elite 130 - 50

Dokopy 715e - to je úplne OK cena  Mrknutie

Takže najpravdepodobnejšie to budem objednávať takto. Bude ešte sranda, keď sa to budem pokúšať natlačiť do tej bedničky  Mrknutie

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 22 Jún 2016, 12:11 pm

Ahoj,

osobne preferujem MSI taktiež, určite vezmi tú RX 480, 29.6 vychádza a dostáva sa do predaja, tak do týždňa by mala byť v skladoch našich internetových obchodov.

Obyčajné SDRAM bola prvá generácia potom DDR1 SDRAM.. DDR4 SDRAM, jednoducho obyčajné DDR4, len sa to skoro nikdy nepíše celé.
Corsair je fajn značka,  zdroj by to utiahnuť mal, ale za rovnakú cenu je CX550M(nie je na alze), má lepšie užívateľské recenzie, ale ta 500W to utiahne.

SATA3 je spätne kompatibilné aj so SATA2.

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 22 Jún 2016, 12:18 pm

Ďakujem za pomoc a rady, moc si mi pomohol.  Mrknutie

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 19 Júl 2016, 18:32 pm

No, hlásim sa po mesiaci znova...

RX 480-ky skončili asi dosť failom, povedal by som. Cena okolo 300e sa našim dohadom a odhadom moc neblíži. Ešteže vyšli 1060tky.

Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste

Cena tiež trochu prekračuje limit, ale som schopný ešte toľko dať.

No ale moja otázka... trochu som nad tým rozmýšľal a prišiel som na to, že tá skrinka Elite 130 má vzadu taký modul na zdroj, ktorý z nej trčí a blokuje tie wi-fi prijímače z dosky. Je to problém, či sa tie antény dajú nejak potočiť alebo jako? Nebudem sa musieť tej wifi vzdať?

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 24 Júl 2016, 13:08 pm

Ahoj,

Vidím to na problémy s naskladnením tej gainward gtx 1060, ale za tú cenu by som určite šiel do nej, prípadne
tá Radeon rx 480, ak nechceš prekročiť rozpočet, pričom výkon bude pomerne rovnaký - vlastná edícia od Sapphire (4GB) Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste - 230€

Tie antény z wi-fi by sa mali dať ľubovolne natáčať o 360° + dajú sa úplne vyrovnať a odmontovať.
Posledná zmena: 03 Aug 2016, 18:25 pm od Aglik,
Dôvod: Zmena e-shopu compy --> gigastore (o 28€ lacnejšia)

Linka:  
  • Strana:
  • 1

PC do 750e

V sekcii najdete linky na rapidshare, upnito, hellshare zadarmo

Skočiť na:  
Téma od Na vrch

Stránka vytvorená za 0.142 sekund, 21 otázok.
Cucaj.sk© | Poháňané SMF 1.1.11.
© 2005-2009, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autor stránky neberie žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi. Nepoužívajte
tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkoľvek materiálov, ku ktorým nemáte
legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednosť
Autor stránky odmieta akúkoľvek zodpovednosť za prípadne porušovanie zákonov.
Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.