©  Domov ©  Hľadanie ©  Registrovať ©  Reklama ©  BanList ©  Kontakt ©    

Máme 779396 Používateľov a 581109 Príspevkov
 
23 Mar 2019, 05:08
Reklama : 1 | 0
srand(); $reklama = rand (5,7); srand();Filmove zdroje a kvalita ripov

  • Strana:
  • 1
Filmove zdroje a kvalita ripov  (Prečítané 22611 krát)
Autor Príspevok
Cucaj - Best of Forum

*


Cucaj Rank : 132
karma +50/-0
Príspevkov : 174
Referal body : 0
SMS Body : 310

Zobraziť profil


#0

| 01 Jan 2009, 18:51

Tu si možte pozriet prehlad pojmov k filmom ktore sa nachadzaju v tejto sekcii. Aby ste mali lepši prehlad čo stahovat


CAM

Rip vytvorený vetšinou pomocou digitálnej kamery. Niekedy je použity malý stojan  ale vetšinou to nie je možné, takže sa kamera dosť trasie. I miesto kde sedí kameraman nemusí byt priamo proti plátnu, takže je to niekdy nasnimane z uhla. Pokial je záznam dobre orezany, je dost tažké poznať či vo filme boli  titulky. Zvuk je nasnímány pomocou mikrofonu na kamere, a zvlášť pri komediach, je možne počuť smiech počas celeho  filmu. Vzhladom k tymto  faktorom  je zvuk a obraz vetšinou velmi slaby, ale niekdy, ked v kine nebolo vela ľudi  tak zvuk je celkom  dobrý.

TELESYNC (TS)
Telesync je vlastne to iste ako CAM s vynímkou že je použity zvuk z externeho zdroja (sluchátka , v západnej Evrope a USA je celkom bežné že su v kine sluchátka). Tímto zposobom je možné dosiahnut skvelého zvuku, a nerušía vás okolite zvuky a hluk. Ve vetšine prípadou je telesync nasnímany v prázdnom kine alebo v projekčnej miestnosti s použitím profesionálnej kamery, čím docielime velmi dobru kvalitu obrazu a zvuku. Rozdiel v kvalite je ale u rozných telesyncuouvelmi rozdielný. Velke množstvo TELESYNCU je vlastne CAM a za TS sa len vydává, tak pozor!

TELECINE (TC)
Film vytvořený pomocí TELECINE stroja z filmových kotučou. Zvuk a obraz možu byt perfektne, vela zaleži na použitom telecinovacím stroji a na jeho cene. Takto vytvorený film má vetšinou správný pomer stran, dokonca existuju i teleciny vo formáte 4:3. Telecine(TC) je niekedy zameneny s TIMECODE čo je ukazovatel času v mnohych screeneroch.

SCREENER (SCR)
Predpredajna VHS kazeta, ktore rozosiela studio do roznych firiem ako propagační materiál (napr členom Oskarovej poroty). Screener je vždy na VHS kazete, a většinou má formát 4:3 (full screen) a/r. Daju sa však najst i širokoúhlé screenery. Hlavnim  poznávacim  znakom screenerou  je "ticker" (nápis který beží dole pod obrazom a ktory hlásí zprávu o zákazu kopírovánia a telefonne číslo). Aby se dala taka  kopia  poznat byva obraz v nejakých častiach čiernobiely. Niekedy je to len chvilka ale vetšinou je čiernobiela část poriadne dlha. Podla použitého ripovacieho zariadenia je aj   kvalita, može by tperfektna, spravena na stroji MASTER copy, alebo  velimi zla ked  je rip spraveny z videa do počítačea s použitím lacných komponentou. Vetšina VHS screenerou  je prerobena na VCD(VideoCD). Niektoré su dokonca spravene do SVCD(SuperVideoCD), ale vetšina je dost slaba.

DVD-SCREENER (DVDscr)

Podobny  princip  ako screener akurát spraveny z predpredajneho   DVD. Většinou je film širokoúhlý, ale bez extra bonusou  a doplnkou  na DVD. Bežiaci  nápis je vetšinou  priehladný a neruší tak sledování filmu. Pokial  tvorce ripu vieš  ripy robit je kvalita dokonalá. Vetšinou se prevadza do SVCD alebo DivX/XviD. Každopadne odporučam stahovat.

DVDRip
Kopia klasického predávaného DVD. Niekdy ale može ist  o PRE retail . U tohoto ripu je excelentna kvalita. DVDripy sa prerabaju  do SVCD a DivX/XviD.

 
WORKPRINT (WP)
Je to kopia filmu který nie je dokončený. Možu chybat scény, hudba a kvalita može byt od perfektnej  k hroznej. Niektore  WP možu byt uplne ine ako finální film alebo naopak možou tam byt scény ktoré vo finálnom filme chybaju .


DivX Re-Enc
Je to film který bol vytvoreny prekodováním VideoCD do malého Divx filmu. Tento zposob distribucie filmov volia  malé skupiny a šíria sapo zdielanich sietach. Výhoda tohoto formátu je malá velkost výsledných filmov (200MB) ale kvalita je vetšinou strašná.

Watermarks
Mnoho filmov, které vetšinou pocházaju z Asie a jiných končin maju v hornom rohu malé logo autora ripu alebo skupiny. Po celu dobu filmu je logo v rohu obrazovky a kazí zážitok z filmu.


R5

 Tato verzia  má vysokou kvalitu, ktora sa da prirovnat k  DVDSCREENERU. R5 však nieje uplne čista, na záznamu najdeme  vlasy či  iné chyby, ktoré však normální divák okom nepostrehne.Tato “nečistá” verzia  ide  potom v Rusku do obchodou ešte pred vydáním retail DVD približne v čase, ked sa  na čiernom trhu objavuje  prva  amaterska pirátska TELECINE. Velke filmove študia se tak vlastne snažia  konkurovat pirátom.

Privlastky ripov
·PROPER - Najkvalitnejší rip rovnakého typu z tej či onej skupiny. Teda ak máme TS a TS-PROPER je lepší TS-PROPER.
· LIMITED - Určené pre omezenejšiu skupinu ludí. (napr..: umelecký film)
· INTERNAL - Vydané pre určité skupiny. Teda nie pre verejnú distribúciu, ale pre uzavrenejšiu skupinu. Dá sa nájisť prevažne na IRC kanáloch.
·STV - Značí že snímok išíel rovno do distribúcie bez nejakého "zavadenia" o kino.
. ASPECT RATIO TAGS - WS - širokoúhlý obraz (widescreen)
FS - Fullscreen
· REPACK - Po chybnom vydání nejakého ripu, následuje opravený s tímto prívlastkom.
· NUKED - Release obsahuje chyby. (napr..: žiadna zvuková stopa filmu po dobu 10minut; CD2 je falošný (hra/film)
·NUKE + typ - Bežné dôvody poškodenia filmu (obecne u DVDRipov)

Formáty "ripov"

# VCD -  Formát videa mpeg1 s bitrate 1150kbit a rozlišením 352x240 (NTSC), 352x288 (PAL). Používá sa pre CAM/TS/TC/Screener(VHS)/TVRip. Na 700mb/80min CD sa vojde cca 80 minut záznamu.

# SVCD - Založené na mpeg2 (ako u DVD) s variabilným bitrate až do 2500kbit s rozlišením 480x480 (NTSC), 480x576 (PAL). Na 700mb/80min CD sa vojde podľa nastavenia 35-60 minut záznamu.

# XVCD/XSVCD - U formátov VCD a SVCD ide použiť aj iná rozlišení, ale v rozporu s normami. Čo znamená, že nie každé DVD si stým poradí. (napr.: KVCD/KSVCD)

# DivX/XviD - Formáty určené pre rôzne multimédiálne platformy. Kompatibilné len s máloktorými DVD prehrávačmi. Na 700mb/80min CD sa vojde podľa nastavenia cca 2 hodiny záznamu.

# x.264/H.264 - alebo tiez aj Mpeg4 - AVC, tento format je vyuzivany najma pri HDDVD a Blu-ray Disk ripoch ale aj pri reencode z DivX/XviD ma ovela vyssiu kvalitu a rozlicenie obrazu (kvalita DivX pri polovicnej velkosti) az do 1920x1080 , nevyhoda je to ze ma vyssiu zataz na PC pri prehravani a bohuzial nieje vobec kompatibilny s beznymi DVD prehravacmi ale len novsimi BD alebo HDDVD prehravacmi

# CVD - Kombinácie VCD a SVCD formátov. Používá mpeg2 s rozlišením 352x480 (NTSC). Podporované väčšinou DVD prehrávačov.

# DVD-R - Formát mpeg2 s maximálným rozlišením 720x576. Použitý na DVD-RAM, DVD-R, DVD+R. Velikosť videa až 4.7gb (na jednej strane disku).

Upozornenie: Tato sprava ma len informacní charakter. Nesluží ako navod pre získavanie nelegálních

kopií filmov a ani to nijako nepodporuje!!!Vyplazujem jazyk Cucaj bol naj  ale teraz je o čosi lepši. Vyplazujem jazyk

Pošli priateľom na FaceBooku
Linka:  
  • Strana:
  • 1

Filmove zdroje a kvalita ripov

V sekcii najdete linky na rapidshare, upnito, hellshare zadarmo

Skočiť na:  
Téma od Na vrch

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 21 otázok.
Cucaj.sk© | Poháňané SMF 1.1.11.
© 2005-2009, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autor stránky neberie žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi. Nepoužívajte
tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkoľvek materiálov, ku ktorým nemáte
legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednosť
Autor stránky odmieta akúkoľvek zodpovednosť za prípadne porušovanie zákonov.
Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.