©  Domov ©  Hľadanie ©  Registrovať ©  Reklama ©  BanList ©  Kontakt ©    

Super obchod s darcekmi a zabavnymi produktmi
Máme 769919 Používateľov a 552826 Príspevkov

21 Jan 2017, 18:30 pm
Reklama : 1 | 0
Super obchod s darcekmi a zabavnymi produktmi srand(); $reklama = rand (5,7); srand();

Najlepsie knihy co ste citali

Najlepsie knihy co ste citali  (Prečítané 35624 krát)
Autor Príspevok

*

Cucaj Rank : 94
karma +720/-7
Príspevkov : 54
Referal body : 0
SMS Body : 0

Zobraziť profil

| 11 Sep 2011, 19:21 pm

Takze, ake su najlepsie knihy co ste doteraz citali?

Mne sa najviac pozdavaju knihy od Sergeja Lukjanenka ( a celkovo sa mi najviac pozdava ruske sci-fi ), resp. Nocna hlidka, Denni hlidka, Sera hlidka, Temna hlidka a Posledna hlidka ( schvalne to menujem v cestine, pretoze tam je preklad najlepsi a presne tak som tie knihy cital ), Nanecisto, Zla doba pro draky a pod.

Medzi dalsieho oblubenca patri aj Andrzej Sapkowski z jeho sagou ''Zaklinac''. Podla mojho nazoru je to najchaotickejsia a najlepsia zbierka poviedok ako kto kedy napisal. Treba sa v tych knihach vyznat ( a v ich roznch ediciach, starych ci novych ) Vec sa ma takto: celkovo je 7 knih o zaklinacovy, 2 z nich su poviedkoveho charakteru, teda doslova ''zaklinac putuje po svete'' a preziva mnozstvo pribehov. Knihy na seba nepriamo nadvazuju. Potom je dalsich 5 knich, tie su uz normalny roman, pentalogia a pribehom na seba navazuju. Netreba snad pripominat, ze citenia je habadej. O to viac vam bude smutno, zo to raz skonci.

Dalej Steven Erikson a Malazske knihy padlych. A chutovky ako Bratia Strugacky zo svojim Piknikom u cesty ( Stalker ) alebo knihou ''Les'' ( Slimacik na uboci ) na ktoru som narazil uplnou nahodou, ale o to vacsie prekvapenie som zazil.

To je len zlomok knih ktore som cital, ale snazil som sa tu urobit zoznam v duchu vety ''oddelit zrno od pliev''.

Kto by mal zaujem o akukolvek spominanu knihu, staci napisat SS, mam ich vsetky v .pdf alebo .doc z ceskym alebo slovenskym prekladom a velmi rad sa s nimy podelim, pretoze su to skvosty literatury  Mrknutie

Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste

Pošli priateľom na FaceBooku
Linka:  
< [ DARK WAVE ] >

*

Cucaj Rank : 106
karma +499/-3
Príspevkov : 192
SMS Body : 10

Zobraziť profil WWW

| 11 Sep 2011, 20:38 pm

čítal som všetkých Zaklínačov vrátane poviedok, naozaj výborné čítanie... nekomerčná "dark fantasy", výnimočná v záplave komerčných fantasy kníh typu "mladý chlapec, väčšinou sirota má draka/talizman/meč a je predurčený poraziť veľké zlo, blablabla", štýl ktorým sa nanešťastie uberá veľká časť tohto žánru.

"Piknik u cesty" som čítal tiež, určite bol prehliadaný a podhodnotený kvôli tomu že je to staršia ruská scifi kniha.

podľa mojej prezývky si môžte tipnúť ďalšieho môjho obľúbeného autora  Mrknutie

ďalšou výbornou fantasy boli knihy Roberta Holdstocka o Ryhopskom lese - Les Mytág a Prales kostí. mrazivá dark fantasy o bráne do sveta, kde ožívajú ľudské mýty a o mužovi, ktorý tam hľadá strateného syna.

výborný bol aj "Deň Triffidov" ktorý bol nedávno sfilmovaný - odporúčam však skôr knihu, ktorá výborne opisuje bezútešnú atmosféru sveta slepcov a pár ľudí, ktorí ich musia chrániť proti zmutovaným rastlinám.

z tých veselších kníh považujem za výborné knihy zo série "Stopárov sprievodca po galaxii" od D.Adamsa a knihy o Zemeploche od Terryho Pratchetta. videl som aj sfilmované Pratchettovky, opäť sa mi však potvrdilo že kniha je lepšia. filmy boli zbytočne natiahnuté nízkorozpočťáky ktoré postrádali atmosféru a humor kníh.

): nʌɐlɥ ɐu ʎuǝʌɐʇsod ǝɾ ʇǝʌs oʇuǝʇ ʎlǝɔ

Linka:  

*

Cucaj Rank : n/a
karma +18/-0
Príspevkov : 0

Zobraziť profil

| 12 Sep 2011, 20:19 pm

Medzi moje obľúbene knihy patria všetky od Tolkiena Smiech , no prečítal som aj toho stopárovho sprievodcu (aj keď dosť dávno, už si to vôbec nepamätám , videl si film? bol dosť od veci ...presne ako si písal Smiech )
Celkovo mám rád fantasy a veľmi sa mi páčil aj " komerčný" Eragon so zvyškom tetralógie ( v novembri ma vísť posledný diel , už sa teším  Mrknutie ) aj vďaka veľmi dynamickému deju.

momentálne čítam Asimova a jeho Základňu celkom zaujímavé čítanie aspoň zatiaľ ...

Linka:  

*

karma +0/-0
Príspevkov : 1

Zobraziť profil

| 18 Sep 2011, 22:25 pm

Harry Potter ani neviem asi preto ze tie prve som cital este ako maly a prosto ma to celho pohltilo a este aj teraz to oblubujem neviem preco je to take putave prosto a potom Vernovky to ma bavi aj v tom ze je to nenutene ucenie a tiez zaujimave

Linka:  

*

Cucaj Rank : 262
karma +175/-2
Príspevkov : 148

Zobraziť profil

| 28 Sep 2011, 17:16 pm

Zaklínač (komplet), Metro 2033 a 2034, Stalker, Pianista, Frankenstein...atď. je toho viacej.  Mrknutie

"Karma+" ..Potešííííí

Linka:  

*

Cucaj Rank : 94
karma +720/-7
Príspevkov : 54

Zobraziť profil

| 17 Okt 2011, 20:01 pm

No tak ludia, neverim, ze nikto z vas nic necita :-) Nebojte sa prispievat, dobrych knih nikdy nie je vela !

Linka:  

*

karma +17/-2
Príspevkov : 14
SMS Body : 5

Zobraziť profil

| 18 Okt 2011, 13:39 pm

Zlatý kompas,Akadémia nočných môr,V.P.Borovička Veľké Kriminálne Prípady II,Konyvran,Detektív Polmesiac,Edícia stopy- Let 627,Tretia hranica,Netvor od Fromovho jazera,Hostinec u odvážneho Námorníka,Poklad Toledského Lekára,čierny vlk(Džingischán) ,Jazdec bez hlavy,Dobyvaťel miest.
Dobyvaťel
Frederick Forsyth Fantóm Manhattnu
Vsetko pre mna top knihy zatial

Hlupák ovláda poriadok,Inteligent ovláda chaos.

Hej cigán, povedz pomaranč.Hehe, jake ľahke, rapapanč

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil WWW

| 18 Okt 2011, 18:40 pm

Tak najlepšia kniha s ktorých som doteraz čítal, bola asi od Davida Duka : Moje Probuzení.
Je to naozaj skvelá kniha.

"Nikto nie je tak beznádejne zotročený ako tí, ktorí sa mylne domnievajú, že sú slobodní."
J. W. Goethe, (* 1749 - † 1832), Nemecký básnik, politik, mysliteľ...

Linka:  

*

Cucaj Rank : 3541
karma +6/-0
Príspevkov : 34

Zobraziť profil

| 18 Okt 2011, 19:05 pm

Paul Hoffman : Ľavá ruka boha

Fakt mrte kniha odporucam aj takym co neradi citaju Úsmev

Linka:  
< [ DARK WAVE ] >

*

Cucaj Rank : 106
karma +499/-3
Príspevkov : 192
SMS Body : 10

Zobraziť profil WWW

| 18 Okt 2011, 21:04 pm

Tak najlepšia kniha s ktorých som doteraz čítal, bola asi od Davida Duka : Moje Probuzení.
Je to naozaj skvelá kniha.

David Duke - bývalý vysokopostavený člen Ku Klux Klanu s hodnosťou "grand wizard", zakladateľ neonacistického portálu Stormfront, sa v nej akože objektívne a nezaujate vyjadruje na margo židov a černochov...

lacná neonacistická propaganda.

): nʌɐlɥ ɐu ʎuǝʌɐʇsod ǝɾ ʇǝʌs oʇuǝʇ ʎlǝɔ

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil WWW

| 19 Okt 2011, 21:02 pm

David Duke - bývalý vysokopostavený člen Ku Klux Klanu s hodnosťou "grand wizard", zakladateľ neonacistického portálu Stormfront, sa v nej akože objektívne a nezaujate vyjadruje na margo židov a černochov...

lacná neonacistická propaganda.

hahaha.... pochybujem, že si to vôbec čítal. Wikipedia a google to isti čo. Ešte sa ta musím spýtať čo podľa teba nie je lacná neonacistická propaganda?
Že by Talmud... shalom!!!  Úšklabok

"Nikto nie je tak beznádejne zotročený ako tí, ktorí sa mylne domnievajú, že sú slobodní."

Linka:  

*

Cucaj Rank : 262
karma +175/-2
Príspevkov : 148

Zobraziť profil

| 19 Okt 2011, 21:07 pm

RedOut61 na buduce si prosim odpust tie svoje narazky. Uz s tvojho podpisu avataru vyplyvaju tvoje rasisticke (nacisticke) sklony.... je to jasne...

// taky podpis nahodou neporusuje pravidla?Čo???Čo???

"Karma+" ..Potešííííí

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 03 Nov 2011, 20:09 pm

lee child
robert ludlum                                                                                                                                                                                                           mario puzo                                                                                                                                                                                                              david morrell                                                                                                                                                                                                          viktor suvorov                                                           michael connoly
Posledná zmena: 04 Nov 2011, 21:20 pm od jozef789

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil WWW

| 11 Nov 2011, 20:42 pm

David Irving

Norimberk

Poslední bitva   Úsmev

Linka:  

*

Cucaj Rank : 4284
karma +0/-1
Príspevkov : 3

Zobraziť profil

| 12 Nov 2011, 13:35 pm

Kto necital knihy od Iva Wiesnera nikdy nepochopi pravu podstatu knih a tohto sveta

Linka:  

Najlepsie knihy co ste citali

V sekcii najdete linky na rapidshare, upnito, hellshare zadarmo

Skočiť na:  
Téma od Na vrch

Stránka vytvorená za 0.14 sekund, 29 otázok.
Cucaj.sk© | Poháňané SMF 1.1.11.
© 2005-2009, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autor stránky neberie žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi. Nepoužívajte
tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkoľvek materiálov, ku ktorým nemáte
legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednosť
Autor stránky odmieta akúkoľvek zodpovednosť za prípadne porušovanie zákonov.
Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.