©  Domov ©  Hľadanie ©  Registrovať ©  Reklama ©  BanList ©  Kontakt ©    

Máme 776987 Používateľov a 557266 Príspevkov

18 Okt 2017, 17:22 pm
Reklama : 1 | 0
Stieracia mapa Slovenska XL - Darček na Vianoce srand(); $reklama = rand (5,7); srand();

Ako nainštalovať MAC OS X na normálnom PC

• Strana:
  • 1
Ako nainštalovať MAC OS X na normálnom PC  (Prečítané 43793 krát)
Autor Príspevok

*

Cucaj Rank : 261
karma +135/-0
Príspevkov : 4
Referal body : 130
SMS Body : 0

Zobraziť profil

| 24 Dec 2010, 21:58 pm

MAC OS X je operačný systém určený pre počítače Apple. Používanie na iných strojoch je porušením licenčnej zmluvy, takže všetko robíte na vlastnú zodpovednosť. MAC je taktiež dimenzovaný na  mašiny Apple, takže výkon takýchto Hackintoshov môže byť znížený a nestabilný.

Čo potrebujeme:
MAC OS X Snow Leopard 10.6.x alebo jeho hackerské modifikácie
-kúpte z Applu za 50dolárov alebo si ho stiahnite. Pokiaľ ho chcete stiahnuť, vyhľadajte si uz radšej upravené verzie, napr. : iDeneb, či MAC OS X Snow Leopard by Hazard (Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste
http://leohazard.com/
).
Hazardovu verziu odporúčam viac, obsahuje totiž kexty pre mnoho populárneho hardvéru a tiež zavádzač, ktorý umožňuje dualboot s Windowsom, prípadne Linuxom (toto druhé som však ja osobne netestoval).
Poznámka: Kexty sú vlastne niečo ako drivery vo Windowse, umožňujú beh hardvéru. Nachádzajú sa v  (meno_disku) /System/Library/Extensions. Uplatnilo sa mi pri nich zlaté pravidlo: ak nejaký nešiel, zmazal som ho a spustil systém bez neho, prípadne som vygooglil jeho modifikovanú verziu.
Bootloader
(Pozn. Ak používate Hazardov MAC, zvyčajne bootloader nepotrebujete.)
Ak spustíme disk MAC OS na bežnom pc, ten sa často len reštartuje, a nevpustí nás do inštalačného menu.  Preto je tu bootloader. Je to vlastne obraz disku, ktorý sa vypáli na CD a bootuje sa z neho. Po nabootovaní ho vymeníme za disk MAC OS a pokračujeme v inštalácii. Odporúčam Rebel EFI bootloader.
Multibeast
Postinštalačný balíček aby bol systém trocha stabilnejší.

1, Pokiaľ chcete dualboot, je nutné vyčleniť partíciu vopred. Pekný program na to je EASEUS Partition Master . Vyčlente miesto na disku, označte ho ako unloccated a partíciu naformátujte ako PRIMARY (primárnu,nie logickú).

2, Upravte nastavenia BIOSu. Pri nastavení pevných diskov nastavte všetko na AHCI, nie IDE. Možno budete musieť zakázať niektorý nekompatibilný hardvér. Pokiaľ  máte väčšiu RAM ako 4GB,odstráňte ju.

3, Vložte bootloader disk. Po jeho načítaní ho vymeňte za MAC OS disk, stlačte F5 a potom enter.
Pokojne skúste šťastie a skúste bootovať  aj bez neho.

4,Spustila sa inštalácia systému.  Zvoľte jazyk, odklepnite licenčnú zmluvu....
Ak sa inštalácia nespustila a:
a, používate bootloader: predtým než stlačíte enter po výmene diskov napíšte do obrazovky „–v“ –bez úvodzoviek, a bootovanie sa spustí v textovom režime. Uvidíte o akú chybu sa jedná a vygooglite riešenie.
b, bootujete priamo z disku- hneď po načítaní stlačte F8 a napíšte –v . Zbytok ako v bode a .

5, Pri výbere disku na inštalovanie otvorte v hornom panely Disk Utility, vyberte predtým vyčlenenú partíciu, pomenujte ju a naformátujte ako MAC OS X Journaled.

6,Nainštalujte. Pokiaľ sa počas inštalácie vyskytne chyba, skúste reštartovať PC, vložte bootloader, na obrazovke vyberte ikonu Apple, stlačte Enter a pokračujte v inštalácii.

7,Po inštalácii spustite systém, a nainštalujte Multibeast a nakopírujte kexty priložené k nemu – tu  je videonávod v Aj ako na to:  Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
http://www.youtube.com/watch?v=Rm--uTU11ag&feature=player_embedded#!

Pokiaľ vyšlo update na nový MAC, stiahnite a nainštalujte update balíček pred spustením Multibeast.
Ak vám nefunguje nejaký hardvér, nájdite naňho kext na Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
www.kexts.com
a nakopírujte ho do /System/Library/Extensions.
Ak systém nejde spustiť ani po úspešnej inštalácii, bootovanie s parametrom –v vám povie kde je chyba.
Cez príkazový riadok môžete pridať nevyhnuté kexty, no jednoduchšie je to cez Windows, s programom Win Drive8 (trial verzia je len na týždeň), ktorý ich normálne zobrazí v Tento počítač. Mac formátuje disky ako HFS+, a pre Windows sú nečitateľné.
 Bootovanie s paramatrom –x vám zaistí načítanie len nevyhnutných kextov. Pre bootovanie s 32bit procesorom skúste:  platform=X86PC  .
Pozor: Ak chcete dualboot,a inštalácia MACu zlyhá, môže vám to poškodiť zavádzač Windowsu!!!
Užitočné weby:
Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
www.Kexts.com
–kexty pre rôzne druhy hardvéru
http://osx86.sojugarden.com

http://www.insanelymac.com/

a
http://www.tonymacx86.com/

– užitočné návody

Ak ste prešli všetkými nástrahami, tak si vychutnajte vás Hackintosh. Úsmev
Návod som písal 2h, takže ho prosím nekopírujte. S otázkami sa obráťte najprv na google, až potom na mňa. Ak som vám pomohol, k+ poteší Úsmev

Pošli priateľom na FaceBooku
Linka:  

*

Cucaj Rank : n/a
karma +0/-0
Príspevkov : 0
Referal body : 0

Zobraziť profil

| 10 Mar 2012, 15:59 pm

Nazdar, mam windows 7. Taktiež mam disky C a D. Na C disku mam Windows, na disku D mam data. Môžem nainstalovať MAC os na disk C? takže by mi ostal disk D s datami? A keby mi nahodou nesedel MAC OS, a chcel by som naspäť Windows 7 tak dalo by sa? stači naformatovať disk pri inštalácii windows??

Linka:  

*

karma +2/-1
Príspevkov : 1

Zobraziť profil WWW

| 30 Jún 2012, 08:49 am

Mám otázku: Môže byť použitý na inštaláciu miesto Mac OS X Snow Leopard aj OS X Lion?
Ďakujem za odpoveď.

N97 BLACK (fw.22.0.110)  H@ck
6220 classic (fw.03.23.281) [size=85]boli časy boli...[/size]

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 06 Sep 2012, 07:48 am

Nazdar, mam windows 7. Taktiež mam disky C a D. Na C disku mam Windows, na disku D mam data. Môžem nainstalovať MAC os na disk C? takže by mi ostal disk D s datami? A keby mi nahodou nesedel MAC OS, a chcel by som naspäť Windows 7 tak dalo by sa? stači naformatovať disk pri inštalácii windows??

nainštalovať ho môžeš aj na D aj na C bez toho aby si stratil dáta aj win 7, stačí vo Win 7 vytvoriť virtuálny disk cez správa diskov a tam nainštalovať iný OS , ak sa nebude páčiť tak jednoducho zmažeš virtuálny disk
ale neodporúčam inštalovať MAC na bežné PC aj keď sa jedna o modifikáciu nakoľko to nieje kompatibilné môže nastať aj HW poškodenie PC alebo prehriatie a odpalenie matičnej dosky, cpu alebo trvalé poškodenia HDD

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 06 Sep 2012, 07:55 am

Mám otázku: Môže byť použitý na inštaláciu miesto Mac OS X Snow Leopard aj OS X Lion?
Ďakujem za odpoveď.

ak máš modifikovanú verziu môže ak originál MAC z obchodu alebo stiahnutý ktorý je priamo určený na počítače APPLE tak sa ti to ani nepodarí ak nemáš komp nakonfigurovaný rovnako ako ich ma apple , a aj keby si mal rovnaký HW tak sa ti to nemusí podariť lebo BIOS v bežnom PC a Apple je značne rozdielny

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 15 Okt 2012, 14:04 pm

ZDravím, mám otázočku a potreboval by som pomôcť.
Ako mam vypaliť na DVD Mac OS ak ma 6,4GB.

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 09 Nov 2012, 14:59 pm

Napaľ to na dvojvrstove DVD  Úsmev

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 15 Feb 2013, 07:07 am

Ahoj
naisnstaloval som mac os hazarda a nejde sa mi pripojit na internet
zakladovu dosku mam Gigabite
A pri druhej verzii (neviem od koho) mi internet ide len nejde PS2
Takze aj mis mam na usb ale klavesnicu nie pomohla by redukcia PS2 -> USB??

diky

Linka:  

*

karma +0/-1
Príspevkov : 26

Zobraziť profil

| 22 Feb 2013, 19:53 pm

Radšej si dať linux ako ísť kôli Macu do väzenia...

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 04 Apr 2013, 08:24 am

Ahoj, dik, za navod. Mam jeden problem.
Po uspesnej instalacii McOS Snow Leopard od Hazard sa system nespusti, blika kurzor ako keby v DOSe a nic viac.
Postupujem podla navodu, ale nejako sa mi nedari. Kde robim chybu ?

Dik

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 02 Máj 2013, 12:15 pm

Ahoj mám problém.
Hneď ako som stiahol hazardovu verziu, nápalíl som ju na DVD+RW a vypálilo mi tam iba nejaké boot súbory. Reštartol som ntb a spustil CD zalčalo bootovať, ukázalo jabĺčko reštartlo a toto dookola čo stým?

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 14 Nov 2013, 22:18 pm

Mam 1 dotaz ci by islo v pohode na moj ntb MAC OS...mam ntb znacki ASUS KV55 s Windowsom 8.1 ne aktivovany..Grafika Nvidia GEFORCE 610M-2GB...Proceso Intel(R) Pentium(R) CPU B980 @ 2,40GHz...RAM 4.00GB (3,45GB pouzitelne)
DAkujem vam vopred.

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 17 Máj 2014, 14:28 pm

nazdar, dobra práca, počuj, po uspešnom nainštalovaní mac os bez ibootu na začiatku mi nejde spustit OS, ale ked pri štarte PC pride iBoot, vyberem možnosť mac OS spusti sa len biela obrazkovka z jablčkom v strede a nič, konec, ani nenačíta, nič Smútok vieš mi poradit prosím ťa, či to može byť tím že to skúšam na hardverovo slabý zostavový PC. ešte raz vdala

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 27 Feb 2017, 12:35 pm

nainštalovať ho môžeš aj na D aj na C bez toho aby si stratil dáta aj win 7, stačí vo Win 7 vytvoriť virtuálny disk cez správa diskov a tam nainštalovať iný OS , ak sa nebude páčiť tak jednoducho zmažeš virtuálny disk
ale neodporúčam inštalovať MAC na bežné PC aj keď sa jedna o modifikáciu nakoľko to nieje kompatibilné môže nastať aj HW poškodenie PC alebo prehriatie a odpalenie matičnej dosky, cpu alebo trvalé poškodenia HDD

TO JE VTIP ŽE?  ZE ODPALENIE MATICNEJ DOSKY KAZDA DOSKA MA OCHRANU SENZOR    AJ  CPU MA SENZOR CHIPSET  MA SENZOR A KED SA PREHRIEVA  SPUSTI SA VENTILATOR  V EXTREMNICH PRIPADOCH  SA PC VYPNE ZHRUBA NA  CCA 30 MINUT NEZAPNE TJ CASOVAC NA BEZPECNE OCHLADENIE A PREVADZKU     TJ ACPI  CHIP TEN NA DOSKE   A JE RIADENY BIOSOM
JE TO KVOLI  TOMU ZE BOL NAISTALOVANY NAPR  UNIX DOS LINUX A POKIAL NEMYLIM  NOVSIE NAPAJACIE ZDROJE MAJU
Ochranu proti krátkodobému prepätiu
Ochranu proti zvýšenému prepätiu
Ochranu proti podpätiu
Ochranu proti skratu
Ochranu proti vysokej teplote
TO JE TO ISTE AKO KEBY SI VRAVEL ZE UNIX  LINUX  TIEZ POKAZY  PC  NESIR HOAX A BLUDY
 UNIX BYVA CASTO NAISTLALOVANY NAPR SERVERY LINUX A INE NAPR ZVARACIE ROBOTY   VYROBNA LINKA  PLNICKY FLIAš  ALE SKOR SA NA TO VYUŽIVAJU PC TYPU  raspberry pi VIAC  NA  Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste ZALEZI CO SA OD PRISTRA PPOŽADUJE

Linka:  
  • Strana:
  • 1

Ako nainštalovať MAC OS X na normálnom PC

V sekcii najdete linky na rapidshare, upnito, hellshare zadarmo

Skočiť na:  
Téma od Na vrch

Stránka vytvorená za 0.156 sekund, 32 otázok.
Cucaj.sk© | Poháňané SMF 1.1.11.
© 2005-2009, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autor stránky neberie žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi. Nepoužívajte
tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkoľvek materiálov, ku ktorým nemáte
legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednosť
Autor stránky odmieta akúkoľvek zodpovednosť za prípadne porušovanie zákonov.
Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.