©  Domov ©  Hľadanie ©  Registrovať ©  Reklama ©  BanList ©  Kontakt ©    

Máme 778191 Používateľov a 561628 Príspevkov

26 Máj 2018, 05:13 am
Reklama : 1 | 0
Stieracia mapa Slovenska XL - Darček na Vianoce srand(); $reklama = rand (5,7); srand();

navod na zhotovenie wifi anteny z plechovky

navod na zhotovenie wifi anteny z plechovky  (Prečítané 27474 krát)
Autor Príspevok

*

Cucaj Rank : 136
karma +495/-1
Príspevkov : 58
Referal body : 0
SMS Body : 0

Zobraziť profil

| 07 Jan 2009, 06:48 am

mate tu podrobny navod pre zhotovenie wifi anteny z plechovky

myslim ze to zvladnu aj lamy //12, 14r//
je to aj pre nie-lamerov  Vyplazujem jazyk
keby daaky problem rad poradim - mail
taka antena z plechovky od ananadu alebo kavy  Úšklabok

strucne k veci:
navod obsahuje dokument wordu s fotkamy a .xls subor pre vypocet hlavnych rozmerov.
je to dost podrobne..
pisem sem aj predcasne ospravedlnenie, pisal som to hrozne davno, aj som to opravoval,
ale ak je tam napisana aj daaka blbost tak sa ospravedlnujem mal som hadam 13r.  Vyvalujem oči! Super!

Kód:
Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registujte sa alebo sa  prihláste
Registraciou ziskate zadarmo pristup k odkazom na rapidshare, upnito, hellshare a desiatky dalsim.

no pass.
Posledná zmena: 10 Jan 2010, 16:02 pm od mano8

Pošli priateľom na FaceBooku
Linka:  

*

Cucaj Rank : 2452
karma +1/-0
Príspevkov : 7

Zobraziť profil

| 06 Feb 2009, 05:27 am

Na podobnych antenach u nas frči kopa ľudi,akurat že su urobene z nerezovych hrnčekov kupenych v domacich potrebach a doplnenych taktiež nerezovou miskou v predu ktora vytvara nejaky akoby lievik. príjem je ešte silnejší. ja osobne zachytím aj siete ktore su vzdialene možno aj 3-3,5km.Samozrejme že ten signal nieje taky silný, ale internet som na voľnej sieti mohol prezerať.
Posledná zmena: 06 Feb 2009, 15:42 pm od santa777

Linka:  

*

karma +495/-1

Zobraziť profil

| 16 Feb 2009, 02:36 am

hovoris to uplne presne - su aj take, kde sa montuje lievik - so sirokym zornym uhlom,
a ja ti poviem, preco to nieje dobre !
ak chces chytat ozaj na viac ako 1 - 2 km tak sa oplati kupit antenu ... nejaku aspon 15 18 db
ale ak menej tak lievyk je zbytocny, lebo potom to brutalne zarusuje okolie... tomu ver..
ale da sa aj tak....  a okrem toho vyroba takej plechovky je o dost narocnejsia... vyrezat ten plech aby sadol..
ale davam ti za pravdu !

Linka:  

*

karma +495/-1

Zobraziť profil

| 12 Mar 2009, 23:44 pm

nj tie kable treba zhanat fakt v specializovanych predajnach, urcite v nay alebo daakom takom elektre sa to zohnat neda.
ale v PC predajnach sa to da najst, no vsak skoro na 100% ze len na objednavku xD
no urcite exisuje v kazdom meste predajna, ktora je na to specializovana a da sa to tam kupit hned.

Linka:  

*

Cucaj Rank : n/a
karma +1/-0
Príspevkov : 0

Zobraziť profil

| 13 Apr 2009, 04:17 am

ja by som sa chcel opitat ja mam tento modem  Ako hosť nemáte oprávnenie prezerať obsah na stiahnutie.
Registrujte sa alebo sa prihláste
http://aukcie.sme.sk/upload/item170552/d-link.jpg
   a chcem napojit cez wi-fi suseda (1 uz mam ale cez kabel )  je to vzdialenost asi tak do 100 metrov co sa tyka prekazok tak par stromoj (sliviek , jabloni , . nie moc asi 4 )
no a to ked spravim tu antenu (asi ju dam radsej komusi inemu spravit )  ale potom ju mam ako zapojit do toho susedoveho pc lebo ty v tvojom navode si tam mal nejaku  pripojku....... ked som to dal do google tak naslo viac roznych tipov a este by som sa chcel opitat ze ci bude na to treba nejaku specialnu kartu do pc ..............

viem ja sa v tom neviznam tak radsej sa opitam !!!!!
Ak som sem toto napisal nezmysli tak to vymzte ja to pochopim........

P.S ta jawa je tam pekna aj ja mam

Linka:  

*

karma +495/-1

Zobraziť profil

| 01 Jún 2009, 16:32 pm

juj asi pisem neskoro ale odpisem... Smiech
no zacnem prekazkamy:
stromy su zabijak. ako aj poliester, pretoze wifi nevadi ani tak jedna hruba stena aj 1m ale viac vadi 5 tenkych stien 20cm
je to tazko popisat... to mas tak, ako ked zasvietis baterkou cez 5 spinavych skiel alebo cez jedno hrube...
takze stromy su problem - treba hladat vyzsie miesto. (dufam ze si myslel akoze 4 stromy vo vzdusnej drahe, lebo ak su vedla seba, tak sa rata len ten co je v priamke medzi dvoma antenami... staci ak vidis presne z anteny na antenu - staci jeden bod. )
dalsie:
zalezi ci mas ten router na 2,4Giga pasmo alebo 5Giga pasmo. tam je velky rozdiel aj v antene aj v pripojovacej karte..
(ratam s tym ze mas na 2,4 ako vacsina)
ak na 100m tak staci susedovi kupit PCI kartu.. daco taketo:
ta pripojka co vidis v navode, je tam, kde je prisrovbovana ta antena, takze aj ja som mal kartu, bez toho to nejde
ale inak to tam staci,
ale v takomto pripade potrebujes asi dve anteny.
100m je uz dost vela na tu malinku co je pri karte... (este tak 50 mozno)

Linka:  

*

karma +0/-0

Zobraziť profil

| 28 Jún 2009, 09:54 am

Caw mano prosim ta nejde mi otvorit tento tvoj odkaz nemozes to zavesit inde alebo poslat na moj mail?? otocka79@gmail.com.  Pekne dik

// odkaz je funkčný, sťahoval som cez upnito manager. skús stiahnuť neskôr .. KPH
Posledná zmena: 28 Jún 2009, 14:55 pm od Sili991

Linka:  

*

karma +1/-0

Zobraziť profil

| 05 Júl 2009, 14:34 pm

juj asi pisem neskoro ale odpisem... Smiech
no zacnem prekazkamy:
stromy su zabijak. ako aj poliester, pretoze wifi nevadi ani tak jedna hruba stena aj 1m ale viac vadi 5 tenkych stien 20cm
je to tazko popisat... to mas tak, ako ked zasvietis baterkou cez 5 spinavych skiel alebo cez jedno hrube...
takze stromy su problem - treba hladat vyzsie miesto. (dufam ze si myslel akoze 4 stromy vo vzdusnej drahe, lebo ak su vedla seba, tak sa rata len ten co je v priamke medzi dvoma antenami... staci ak vidis presne z anteny na antenu - staci jeden bod. )
dalsie:
zalezi ci mas ten router na 2,4Giga pasmo alebo 5Giga pasmo. tam je velky rozdiel aj v antene aj v pripojovacej karte..
(ratam s tym ze mas na 2,4 ako vacsina)
ak na 100m tak staci susedovi kupit PCI kartu.. daco taketo:
ta pripojka co vidis v navode, je tam, kde je prisrovbovana ta antena, takze aj ja som mal kartu, bez toho to nejde
ale inak to tam staci,
ale v takomto pripade potrebujes asi dve anteny.
100m je uz dost vela na tu malinku co je pri karte... (este tak 50 mozno)

dobre chapem takze tie stromi to sa oreze alebo vyreze to by sa dalo nejako vyriesit

takze mne staci len to co mam co je MODEM d-link    D-Link DSL-2641R
a sused nech si kupi tu kartu a to j e vsetko co Čo???

diky za odpoved

Linka:  

*

Cucaj Rank : 4498
karma +0/-0
Príspevkov : 3

Zobraziť profil

| 01 Sep 2009, 20:04 pm

Caw mano prosim ta nejde mi otvorit tento tvoj odkaz nemozes to zavesit inde alebo poslat na moj mail?? otocka79@gmail.com.  Pekne dik

// odkaz je funkčný, sťahoval som cez upnito manager. skús stiahnuť neskôr .. KPH
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Mozno pomoze profi antena ktoru som pouziva je zo ziskom az 24.5 db na 2.4 GHZ
mail:om121.jan@gmail.com

Linka:  

*

karma +0/-0
Príspevkov : 3

Zobraziť profil

| 06 Okt 2009, 17:45 pm

prosim vas, vie niekto kde sa da kupiť ten F konektor? nikde ho nemôžem nasť, prosim pomôžte mi

Linka:  

*

Cucaj Rank : 41
karma +520/-0
Príspevkov : 661
Referal body : 2
SMS Body : 215

Zobraziť profil

| 06 Okt 2009, 19:03 pm

prosim vas, vie niekto kde sa da kupiť ten F konektor? nikde ho nemôžem nasť, prosim pomôžte mi

{alt}
dostanes ho v hociakej predajni s elektro suciastkami,predajniach so satelit. a TV technikou,aj v niektorych obchodnych retazcoch som to videl  Smiech

Uploadujem na Upnito,Hellshare,Ulozto...prípadna K+ poteší

Linka:  

*

karma +2/-0

Zobraziť profil

| 28 Dec 2009, 16:39 pm

a prosim ta ze tu kartu to je aká ako normalna sietova karta ci nejaka specialna.........

Linka:  

*

Cucaj Rank : 64
karma +320/-0
Príspevkov : 589
SMS Body : 25

Zobraziť profil WWW

| 28 Dec 2009, 16:53 pm

ked checeš tú plechovku robiť tak musíš mat nejakú takúto kartu .. je to klasicka karta lenže má jeden prívod na koaxial kábel (niečo také a druhý na sieťovy kábel (klasický 8 žilový).
... veď on ju tam ma aj odfotenú svoju..

Moje príspevky sú bez hesla !
K+ každému kto uploaduje na upnito.sk Mrknutie

Linka:  

*

karma +2/-0

Zobraziť profil

| 07 Jan 2010, 14:24 pm

Oks...a este sa chcem spytat ze to vylepsenie tej anteni pomocou toho hrnceka ze ci by tu niekto nedal navod aj na to.

Linka:  

*

Cucaj Rank : 64
karma +320/-0
Príspevkov : 589
SMS Body : 25

Zobraziť profil WWW

| 25 Jún 2010, 14:28 pm

Nemal som čo robiť tak som to išiel skúsiť a ma to až prekvapilo, žiadne straty niesu viditeľné, rýchlosť internetu je rovnaká a ani ping neni zväčšený a to som skúšal ešte z 10m káblom (možno už má 9,80 trošku som z krajov odstrihoval lebo mal koncovky)
Asi začnem tie plechovky vyrábať a budem ich predávať. Urobil som aj foto tej 15 minutovej práce..

// ešte idem vyskúšať či nechitím stým aj markízu  Úšklabok Úšklabok Úšklabok

//2  chytí mi to len STV1 obraz trocha zrnitý a zvuk žiadny ...

//3 a vzdialenosť medzi mnou a vysielačom je asi 0,9 až 1 kilometer
Posledná zmena: 30 Jún 2010, 20:24 pm od M16SL

Moje príspevky sú bez hesla !
K+ každému kto uploaduje na upnito.sk Mrknutie

Linka:  

navod na zhotovenie wifi anteny z plechovky

V sekcii najdete linky na rapidshare, upnito, hellshare zadarmo

Skočiť na:  
Téma od Na vrch

Stránka vytvorená za 3.021 sekund, 29 otázok.
Cucaj.sk© | Poháňané SMF 1.1.11.
© 2005-2009, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autor stránky neberie žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi. Nepoužívajte
tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkoľvek materiálov, ku ktorým nemáte
legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednosť
Autor stránky odmieta akúkoľvek zodpovednosť za prípadne porušovanie zákonov.
Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.